Gayrimenkul Projeleleri Geliştirme Ve Yatırımı

Gayrimenkul Projeleleri Geliştirme Ve Yatırımı

Cema İnşaat, sektördeki gelişmeleri iyi gözlemleyip analiz ederek, ilk yatırımını 2007 yılında yapmıştır.

Firmanın kurulduğu yıldan itibaren incelediği yüzlerce proje, yatırım için en uygun projenin belirlenmesinde gözardı edilemeyecek bir deneyim sağlamıştır.

Lokasyon seçimi, gelişen bölgelerin takibi, pazar analizi, fizibilite, imar mevzuatı, gayrimenkul hukuku konularında bilgi, birikim ve deneyime sahip Cema İnşaat, proje geliştirme sürecini uluslararası standartlara taşımak için mesleki gelişim ve eğitimde sürekliliğe son derece önem vermektedir.

Konut projeleri ile sektördeki ilk yatırımına başlamış olan Cema İnşaat, gayrimenkulün farklı segmentleri olan iş-yönetim merkezi, ofis ve “miks use” projeleri kapsayan önemli proje-ihale süreçlerine katılarak gayrimenkul sektörünün önemli oyuncularından biri olmaya aday olduğunu ispatlamıştır.

Pazarın dinamiklerini, arz - talep dengesini, yeni gelişen bölgeler ve çekim merkezlerini takip ederek, İstanbul Göztepe, Acıbadem ve Beylerbeyi semtlerinde önemli arsa yatırımları yapmıştır.

İstanbul’da ve Ege’de gelişen bölgeleri takip etmekte olan Cema İnşaat, 2013 yılı itibari ile Konut, villa ve İşmerkezi konseptinde 52.000 m2 kapalı alan üretebileceği arsa yatırımı yapmıştır.

2013 ve sonrası için Cema İnşaat’ın Proje Geliştirme hedefleri arasında, mevcut arsa yatırımlarının, proje konseptlerinin tamamlanarak yatırıma dönüştürülmesi, yeni yatırım projeleri için araştırma ve geliştirme faaliyetlerine devam edilmesi yer almaktadır. Global vizyonu çerçevesinde gerek tasarım ve konsept gerekse yatırım ortaklığı anlamında işbirliğine açık olan Cema İnşaat, Türkiye ölçeğinde değer yaratan projeler gerçekleştirmeyi hedeflemiştir.